Sayfalar

24 Aralık 2006 Pazar

Dağda haftasonu

Nadasımı, Cuma günü yaptığım başıboş izin ve haftasonu Başdeğirmen Konakları'nda geçirdiğimiz hafta sonu tatili ile tamamlamış bulunuyorum.

Başdeğirmen Konakları, Kocaeli-Karamürsel'e 7 km mesafede (İstanbul'a 1-1,5 saat) Karapınar Köyü Vadisi içerisinde yer alan bir alabalık ve konaklama tesisi. Ormanın içinde mis gibi dağ havası alarak, sakin bir haftasonu kaçamağı için çok ideal. Burada ikiz villalardan oluşan dublex evlerde kalıyorsunuz. 10 adet villa var, 6 adet daha yapıyorlar. Bir de yaz sezonu için yüzme havuzu inşa ediyorlardı. Odalarda şömine, buzdolabı, tv, sıcak su, banyo ve merkezi ısıtma sistemi var.

Yemekler de harika... Kiremitte alabalık, köfte, kavurma,tavuk ve yine kiremitte kaşarlı mantar ve kızarmış peynir nefis. Kahvaltısı da ayrıca güzel.

Biz 3 yıldır her kış 8-10 aile toplanarak geliyoruz buraya. Böylece tesisi kapatarak bizbize vakit geçirebiliyoruz. Bol bol tavla, king ve tabu oynuyor, yürüyüş yapıyoruz. Çocuklar da birlikte çok eğleniyorlar. Seneye yine uğrayacağız, ama bu kez yazın. Çünkü havuzu ve güneşli güzel bir hafta sonunu doğada doyasıya yaşamak için.

Hiç yorum yok: