Sayfalar

24 Temmuz 2007 Salı

İstanbul'u yaşamak

İstanbul'da yaşıyoruz tamam, ama şehri ne kadar yaşıyoruz ki? Evden işe, işten markete, marketten alışveriş merkezlerine, sinemadan okula hep aynı çemberde geçiyor günler.

Geçtiğimiz Mayıs ayının son günü olan Cuma, biz işlerimizi, Bora okulunu asıp tarihi yarımadayı dolaşmaya gittik. Harem'den vapurla geçtik Eminönü'ne. Tarihi Postane binasına uğrayıp, babasının pul koleksiyonlarını görüp filateliye merak salan oğluma pullar aldık. Oradan tramvayla Yerebatan Sarnıcına ve Topkapı Sarayı'na gittik.


Dönüşte teleferikle Piyer Loti'ye çıkıp çay içtik. Yeni Cami'de kuşlara yem verip, yine geldiğimiz gibi vapurla döndük. Vapurda martılara simit atmayı da ihmal etmedik tabi.

Harika bir deneyimdi. Hafta içi şehirde boş boş gezinmek çok güzeldi. Tekrar yapmaya söz verdik. İşte fotoromanı...

2 yorum:

Melis dedi ki...

Ne kadar güzel bir iş yapınız oyle. Fotoğraflar da İstanbul da çok güzel. Bizler İstanbul'da yaşıyoruz ama tarihi yerleri 3 gün için İstanbul'a gelen turistten daha az biliyoruz :( Aslında hazır başlamışken öncülük etseniz de İstanbul'u dere tepe, hep beraber gezsek ya!:P

olmadık işler peşinde dedi ki...

bir daha yapalım dedik ama kim bilir ne zaman yaparız? hem gezme tozmada öncülük için sana rakip olma ihtimalim varmı ki benim :D

ama bir gün sırf Eyüp'ü, kiliselerini ve tarihi evlerle bezeli dar sokaklarını gezmeliyiz derim. yürü yaa kulum :) hahahaa!