Sayfalar

17 Temmuz 2007 Salı

RÜYA

Eskiden çok rüya görürdüm. 2 dakika şekerleme yapsam, anında maceradan maceraya koşar, uyandığımda ise her anını tüm keskinliği ile hatırlardım. Bir de çıkan rüyalarım vardı. Önemli olayları tüm detayları ile gördüğüm olmuştur.

Son 3 yıldır pek rüya görmez oldum. Az ama öz görüyorum. Yani önemli olaylar öncesinde ki genelde bunlar olumsuz şeyler, illaki rüyamda görüp gerilim ile beklemeye başlıyorum olacakları.

Sonuncusu yine böyle bir rüyaydı. Yazlığa taşındığımız ilk gece gördüm. Deprem oluyordu ve inşaat halindeki koskoca bir bina gözlerimizin önünde burkuluyor, eğilip bükülüyor ve sonunda yerle bir oluyordu. Akabinde bulanık bir denizde, rüzgarlı bir havada yüzmek istiyordum. Sabah korkuyla uyandım. Her zaman olduğu gibi, korkarak ve ürpererek eşime anlattım rüyamı. "Hayırdır inşallah" diyip unutmak istedik ama oldu sonunda. Tam 2 hafta sonra annemin rahatsızlık haberi geldi. Rüyam yine çıkmıştı. Dün akşam tekrar gözümde canlandı gördüklerim. Keşke dedim, keşke bir de anlamını çözüp, mani olabilseydim... Keşke...

Hiç yorum yok: