Sayfalar

26 Eylül 2007 Çarşamba

Magnum çikolata???

Bu kadar çikolata muhabetti üstüne aklıma geldi. Arabada kan şekerim mi düşüyor bilmem, yolculuklarda istisnasız biçimde canım çikolata çeker.

Geçen baharda, yine böyle bir depreşme anında, benzin almak için durduğum BP marketinde sinsice çikolata raflarına doğru yöneldim. O da ne? Gözlerimi dışarı uğratan mucize, rafta mağrur biçimde yenmeyi bekleyen Magnum çikolata çeşitleriydi. Yaldızlı ve kutulu ambalajlarda sunulan 3-4 farklı çeşidin hepsinden aldım ve bu muazzam lezzeti hunharca tüketmek için hemen kendimi arabaya attım. Gerçekten çook güzeldi.


Suçlu, bu korkutucu ve berbat reklamlar olabilir


Magnum çikolatayla sürpriz biçimde başlayan ilişkimiz kısa sürdü. Tüm çaresiz arayışlarıma rağmen onu bir daha raflarda göremedim. Neden, nasıl bilmem ama artık yok. Reklamsız satacağı garanti olan bir ürün nasıl olurda piyasadan kaldırılır hayret... Tam anlamıyla "tadı damağımda kaldı".

2 yorum:

miklagard dedi ki...

2 Ekim'de yapılan basın toplantısıyla Algida, Magnum ürünleri ile çikolata piyasasına gireceğini açıkladı.

Dünya Online
Magnum Çikolata, 6 farklı çeşidiyle Türkiye pazarında
Endüstriyel dondurma sektöründe faaliyet gösteren firmalardan Algida, 2 Ekim 2007 tarihinde çikolata sektörüne girdiğini açıkladı.

Düzenlenen lansman toplantısında Magnum Infinity, Magnum Essence ve Magnum Praline'den oluşan seriyle toplam 6 farklı çeşit Magnum Çikolata'nın Ekim 2007'den itibaren tüm Türkiye'de satışa sunulacağı belirtildi. Toplantıya Algida Genel Müdürü Ahmet Coşar, Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer ve Magnum Marka Müdürü Leyal Eskin Yılmaz katıldı.
Magnum'un çikolatasını "Yüzde 100 Magnum Çikolata" iddiasıyla tüketiciye sunduklarını söyleyen Algida yetkilileri, İtalya'da üretilen ürünü İtalya, İspanya, Portekiz ve Avusturya'dan sonra Türkiye'de tüketici ile buluşturacaklarını açıkladı.
Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer, Magnum Çikolata ile tüketicilerine "Asla Daha Azıyla Yetinme" çağrısında bulunduklarını söyledi. Dinçer şöyle devam etti:
"Tüm dünyada benzersiz dokusu ve ipeksi kıvamıyla tanınan ürünümüzün damaklarda bağımlılık yaptığına yurtdışındaki deneyimlerimizle de şahit olduk."
Magnum Çikolata ile Magnum'a yakışan bir başarı ile çalışacaklarını belirten Algida Genel Müdürü Ahmet Coşar yeni bir kategoriye adım atmalarını şu sözlerle değerlendirdi:
"Tüketicilerimiz tarafından çok beğenilen Magnum'un çikolatasını geçtiğimiz yıl İstanbul, İzmir ve Ankara'da satışa sunmuştuk. Ürünün gördüğü yoğun talep bizleri, hem ürün portföyünü hem de satış ağını genişletmeye teşvik etti. Çikolata tutkunları Magnum Çikolata'yı artık tüm Türkiye'de bulabilecekler."
Magnum Çikolata'nın tüm çeşitleriyle yalnızca damağa değil göze de hitap etiğini belirten Magnum Marka Müdürü Leyal Eskin Yılmaz, reklam filmi için büyük bir titizlikle çalıştıklarını söyledi. Yılmaz ayrıca, Magnum Çikolata'nın da reklam filminde, bu yılın Magnum kadını olan Umutsuz Ev Kadınları (Desperate Housewives) dizisinin Gabriella'sı Eva Longoria'nın rol aldığını belirtti.

olmadık işler peşinde dedi ki...

Miklagard şahane bildirdi :D

Şunu söyliyeyim; eşref saati diye bir şey varsa, bunu benim gibi durmaksızın çarçur eden bir insan daha yoktur. Ne kadar gereksiz şey varsa ve "ayy!! olsa keşke" desem olur. Buda öyle oldu...

Mikla! Bu akşam yine benzincide, kasa önünde duruyordu Magnum çikolata. Gözlerime inanamadım. Pralinli çeşitlerden Infinity'i aldım. Müthişti!

İnternete koşup yazayım dedim ki, bir de ne göreyim sen çoktan araştırıp yazmışsın bile :)