Sayfalar

17 Eylül 2007 Pazartesi

Pıtır ve Mumo

Bu yaz 2 kedi bizim hayatımızı, biz 2 kedinin hayatını değiştirdik. İyi mi oldu kötü mü göreceğiz.
Hani benim yolda bulduğum kedicik vardı ya "Pıtır" o işte. Büyüdü ve çok ama çok güzel bir kedi oldu. Bütün yaz Bayramoğlu'ndaki evin bahçesinde o ağaç senin bu çiçek benim debelendi durdu. (debelendiği çiçekler benim özlemle düzenlediğim bahçedekilerdi o ayrı) Bu arada kendine bir de Mumo adını koyduğumuz minik bir arkadaş ta buldu. Mumo ve Pıtır yaz boyunca tüm sitenin özellikle de çocukların sevgilisi oldu. Pıtır'a büyük sevgi duyan Bora, son zamanlarda onunla uyumaya bile başladı.

Ancaak! Yaz bitti ve site boşalmaya başladı. Herkez evine dönünce sitede ne çocuk, ne de yemek verecek bir allahın kulu kalmadı. Biz de dün gidip son toparlamalarımızı yapıp ayrılırken, Pıtır ve Mumo'yuda alıp Kozyatağına getirdik.

Evde bakmak üzere değil ama istediklerinde gidip gelecekleri, yemek yiyip, soğuk havalarda ısınacakları bir düzen kurmaktı amacımız. Eve geldikten bir süre sonra, bahçeyi tanıtalım diye dışarı çıkardık kedileri ve o da ne? Mumo gitti... Hava kararana kadar kah aradık kah camın önünde bekledik ama dönmedi.

Pıtır hala bizimle. Zavallı Mumo umarım burada da mutlu olur. Sitenin bahçesi büyük ve kedi seven, besleyen bir sürü insan var. Tek korkumuz daha önce hiç görmediği arabalardan kendini sakınamaması.

Hiç yorum yok: