Sayfalar

29 Ekim 2007 Pazartesi

kahke


Ben öyle mutfakta saatler geçirip, çeşit çeşit kurabiyeler, pasta ve çörekler yapan biri değilim. Çoğu zaman yemek yapmak bile zor gelir.  Tembellikten çok zamanımı harcamak istemem. Canım isterse girişir mutfağa yaparım birşeyler kendimce. Bu iş birazda merak işi. Hiç bir zaman evde yapılan bisküvili pudingli tadlara, hamur işlerine merakım olmadı. Yemem de zaten. Bir kek yaparım o kadar. O da Bora için. Eş dost geldiğinde, en güzel börekler, tatlı ve kurabiyeler bir telefon kadar uzakta nasıl olsa.

Çalışan hem de çok çalışan bir kadın olarak, bir anne bir eş olarak ve dahası hobileri olan bir kadın olarak kendime ve aileme ayıracağım zamanı çok daha fazla önemserim.

Neyse, nereden geldim bu konuya "Kahkecizade"den. Yazdan beri takıldık Kahkecizade ürünlerine. Tatlısı tuzlusu onlarca çeşit kurabiye, çörek yapıyorlar. Hepsi de inanılmaz taze ve kusursuz lezzette. Çok hafif, yerken ağızda dağılıyor ve tadına doyulmuyor. Antep'in meşhur bayatlamayan kahkesini (kurabiye) öyle bir ele almışlar ki anlatamam. Üstelik hemen her yerde bulmak mümkün. Uç iki örnek vereyim: benzinci ve pazarda gördüm.

Ürün çeşitleri ve üretim bilgilerini içeren güzel bir web siteleri de var. Bundan sonra bu markayı daha sık duyacağımıza öyle eminim ki. İlk gördüğünüzde alın, özellikle de kakaolu-hindistan cevizlisi harika.

Hiç yorum yok: