Sayfalar

18 Şubat 2008 Pazartesi

Alsak alsak Bora'ya ne alsak??

Karnemizi alır almaz, alışıldığı üzere Bora'ya hediye almak üzere alışverişe çıktık. Ancak alışverişimiz alışıldığı gibi sonuçlanmadı. Olası tüm büyük oyuncak mağazalarını dolaşmamıza rağmen, hoşlanıp da sahip olmadığı ya da ilgisini çekecek bir oyuncak bulamadık. Kaldı ki Bora'nın gereksiz ve sık oyuncak almasına asla izin vermiyoruz. Tüm çabalarımıza rağmen elimiz boş döndük eve.

Bunun iki sebebi var:
1. Piyasada çeşit çok az.
2. Oyuncak yaşımız hafiften geçiyor.

İçgüdüsel olarak hala gözü oyuncakta olan oğlumuza, 'gereksiz para harcatmayacak ve iki kere oynayıp bir köşeye atmayacağı ne alabiliriz?' diye bakınırken mobee Mühendis serisi ile karşılaştım.

Mühendis olacak çocuk şimdiden belli olur mu bilinmez ama Bora bu tip el becerisi isteyen işlere ve oyunlara çok yatkın. 3 yaşından beri Lego'larla yaptığı modelleri bir kez olsun yapamadım. Oyunu gösterdim çok beğendi. (Bu sete bayılmamda, anne-baba İnşaat Mühendisi olmamızın etkisi de yok değil hani!)

Bu setin içinde kilden yapılmış tamamen doğal tuğla ve kiremitler var. Ayrıca doğal kumdan hazırlanan birleştirme harcı da suda çözülebiliyormuş. Bu şekilde binaları suya batırıp tekrar tekrar inşa edebiliyorsunuz. Kutuda inşaat planı ve spatula da yer alıyormuş.

Oyuncakların EN71 sertifikası ve CE işaretine sahip olması ayrıca hoşuma gitti.
mobee serisindeki diğer oyuncaklar; müzik, fen ve teknoloji konularında.
Bu oyuncaklar Fulya'daki Bilim Merkezi'nde de satılıyormuş.
Haftasonu gidip alalım dedik..

Hiç yorum yok: