Sayfalar

12 Kasım 2008 Çarşamba


Bir kahve yaptım kendime... Keyfim yerine geldi.. İçimden de yazmak...

Tembel kadın
Plan manyağı bir Oğlak olmama rağmen, zamanı yönetemiyorum... Sabahın köründe kalkmama, tüm gün evde olmama, evde tam günlü bir yardımcımız olmasına rağmen yapmak istediklerimi yapmakta, günümü planlamakta zorlanıyorum. Bir bakıyorum akşam olmuş.. Hani günlük yürüyüşe çıkacaktım, hani Çağan'ı yıkadıktan sonra kitap okuyacaktım, hani...??

Tüm gün işte çalışıp, çıkışta bir iki küçük alışveriş yapıp, iki döndümmü evdeki işlerimi halledip, oğlumla ilgilenen ben, koskoca günü 1-2 saat gibi yaşar hale geldim.(!)

Yayım yayım yayılmamın sebebi ne acaba? Desem ki televizyona takılıyorum, nerdee... Akşama kadar açmam hiç.. Hiç işim olmaz televizyonla...

İnternet, gazete, mutfakta oyalanma, Çağan'ın rutinleri derken hoop bitti işte koca gün..
Bahane aramayayım en iyisi.. Tembel oldum tembel...

Elveda Kilolar
Doğumdan sonra hiç egzersiz yapmadan 4 kilo verdim. Yani her haftaya 1 kilo. Emzirmek acayip toparlıyor vücudu. Süt yapmak için hamilelikte depoladığı yağları yakıyor vücut.. Bu çok ilginç bir detay. Anne adayı ne kadar dikkatli beslense ve kilo almıycam diye yırtınsa da vücut yağ depolarmış... Bunun nedeni doğumdan sonra olası bir kıtlıkta süt üretimi için kaynak sağlamakmış. Ne ilginç değil mi?? Akıl sır ermiyor şu dünyanın döngüsüne..

Hem sonra süt salgılamak rahmin kasılmasına neden olduğundan, hamilelikte gevşeyen ve büyüyen rahimde daha hızlı toparlanıyor. Dolayısıyla sarkık karın görüntüsü de.

Son bir haftadır yürüyüşe de başladım. Bu da iyi gelecek toparlanmama. 6 kilo daha verdim mi tamam..

Bu arada biraz kilo verdim ya, hemen tribe girdim. Dar t-shirtler, bol jeanler giymeye başladım. Sanırsınız çok formdayım.. Nerdeee! Hala göbeğim önden gidiyor ve popom bi dünya!!

Doğumda bile yanımdan ayrılmayan canım arkadaşım Gökben, geçen akşam bizi evde ziyaret etti. Bana öyle güzel bir hediye almış ki bayıldım. Anne-çocuk temalı mineli bu yüzük inanılmaz zarif ve güzel (!) Bugüne kadar aldığım en anlamlı hediyelerden biri..
***Anneler günü için güzel bir fikir!!.. Aklımızda bulunsun.. (hakkaten yaa! diyenler için bkz. SoChic)

2 yorum:

Magissa dedi ki...

fincan pek güzel esas

olmadık işler peşinde dedi ki...

yaşasın... güzel fincan birincisi oldum.. hehe :)