Sayfalar

20 Aralık 2008 Cumartesi

Dolmakalem alıcam hepsine, o olacak

Yeni yıl, doğum günü kutlamaları derken hediye trafiği iyice arttı. Bora'nın ne çocuk ne de genç sayılamayacak "garson boy" arkadaşlarına hediye seçmekte iyiden iyiye zorlanmaya başladık. Oyuncak pek olmuyor, aktivite setleri ilginçliğini yitirmeye başladı, kitap ise hiç ilgi çekmiyor.

Çocukluğumuzda her şey ne kadar yalındı oysa. Nerde öyle büyük alışveriş merkezleri, oyuncak marketleri... Ya kitap alırdık ya dolmakalem (!) Hakikaten ne popüler bir hediyeydi şu dolmakalemler. Her doğum günümde 3-5 tane gelirdi.

Türlü çocuk klasikleri ve romanları gelirdi sonra. Hepsini okurdum. Hiç birini kenara atmışlığım yoktur. Bu hediyelere çok sevindiğimi hatırlıyorum, içten bir mutluluk duyardım.

O yıllarda kimse orjinallik peşinde değildi, tüketim virüsü henüz ele geçirmemişti dünyayı. Dükkan dükkan dolaşmaz, girer bir kırtasiyeye efendi gibi seçerdik hediyemizi.

Şimdi öyle mi? Dünyayı versen mutlu olmuyorlar. Bakın çocuk doğum günlerine. Hediyeler havada uçuşur. Evde ya aynıları vardır ya da benzerleri. İki mıncıklanıp atılır kenara. Aldığı hediyelere içten sevinen bir çocuk görmedim şimdiye dek.

İşte bu sebepten, çocuklara hediye seçmek hiç keyif vermiyor bana. Farklı bir şeyler seçmek istiyorum, bulamıyorum çoğu zaman.


"Bizim zamanımızda" geyiğine sarıp lafı amma uzattım. Hediye fikri yazacaktım aslında. Babamızın aklına gelmiş, çok güzel seçimler yapmış. Benim de çok sevdiğim(!) PETS@WORK objelerinden kumbara ve alarmlı saat almış çocuklara.

Tasarım objeleri sevenlere duyurulur. Bunlar D&R'larda satılıyor ve şu sıralar %4o indirimdeler!

2 yorum:

mak100 dedi ki...

Erkek çocuklar için zincirli cüzdan (rocker'cı hiphopçu genç cüzdanı) tavsiye ederim.. biz genelde oyle yapiyoruz.. :) pull & bear da makul fiyatlarda bulunabiliyor..

olmadık işler peşinde dedi ki...

teşekkürler, hiç aklıma gelmemişti! bu pets@work'leri şu yazıma bıraktığınız yorumda ilk sizden duymuştum :I
(bloga n'oldu bu arada?)