Sayfalar

30 Mart 2009 Pazartesi

Nasıl oluyor da oluyor?


  • Konuşurken "pisiklet-okşizen" diyen adam, bunu yazarken ya da bir yerden okurken hiç mi uyanmıyor?

  • Bayan kuaförlerindeki çıraklar niye tornadan çıkmış gibi düşük belli düşük dötlü pantolon giyip, saçlarını tiken tiken yapıyor?

  • Kalbimizi seviyorsak neden kırmızı giyiyoruz? Ne biçim alakasız bir kampanyadır bu?

  • Ümraniye'de bazı kavşaklarda görülen trajikomik plastik palmiye ağaçları kim akıl edip de dikiyor oraya?

  • Burda diye moda-dikiş dergisi vardı ya bunun marketini açmış Ümraniyeli dostlarımız. Çok sevinçliyiz.

  • Arabalar kaldırımları işgal ediyor da kimse buna bir dur demiyor ya hayret ediyorum....

6 yorum:

BirBen dedi ki...

3 sene Ümraniye'de yaşamış biri olarak çarşısına çıktığım her gün bela okumuşumdur.O arabalar her yere parkeder insanlar da yolmuş kaldırımmış dinlemez üzerine çıkıverir adamın da arabanın da.Garip bir yer orası mümkünse kimse uğramasın,popülasyon hat safhada.

Calanon dedi ki...

Seneler once, (neredeydi, tam olarak konusu neydi hatirlamiyorum) Istanbul'la ilgili bir konusmada bir takim resimler gosterilirken havadan cekilmis, yesilligin bol oldugu bir resim vardi, sanirim benim esimdi soran, "Bu yesil alan neresi?" diye, "Mezarlik." demisti adam. Su son resim bana o olayi hatirlatti; bina ve arabadan baska bir sey yok goruntude, ne aci.

olmadık işler peşinde dedi ki...

Birben,
Valla neresinden tutsa elinde kalıyor insanın :(( Bir yıl oldu alışamadım hala. Güzel bir sitede oturuyoruz, arabayla uzaklara gidip geliyoruz ve aslında pek alakamız yok buralarla. Gidip gelirken gördüklerim yetiyor:(

olmadık işler peşinde dedi ki...

Calanon,
Çok güzel bir İstanbul özeti yapmışsın işte. Ya mezarlıktır o yeşillik ya da askeri bölge! Ranta kurban gitmemiş tek güzellik oralarda kaldı. Güzelim İstanbul'u bozdurup bozdurup harcıyorlar...

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

bunun bir de "sahbinden satlık dayre" versiyonu vardır ki gözümle görmesem inanmazdım. siz böyle mi konuşuyosunuz angutlar??bu kadar angut ama bir de satılık dayresi var adamın ki o da ayrı bir durum.parayla imanın kimde olduğu belli olmazmış ya, o hesap..

olmadık işler peşinde dedi ki...

satlık dayre diyince aklıma geldi.. şöyle bir yazı yazmışım zamanında:
ultra dekorize, ferah, lüks, okazyon ev!