Sayfalar

11 Nisan 2009 Cumartesi

Burası benim evimmiş meğersem

Bugün güzel havanın peşine takılıp Bayramoğlu'na attık kendimizi. Ne çok özlemişiz, gidince anladım.

Evi hafta içinden temizlettiğimiz iyi olmuş. Hiçbir şeyle uğraşmak zorunda kalmadım.

Yaz sonunda buradan ayrılırken karnımda olan Çağan bey kucağımda döndü sahalara. Görenler şaşırdılar, pek bir sevdiler keratayı.

Eve girince şaşırdı ve inceledi etrafı. Meraklı cüce çok aç olmasına rağmen sağı solu kolaçan etmekten doğru dürüst emmedi bile. Sonra uyuyacağı zaman da huzursuzlandı ama sonunda teslim oldu uykuya...
Birkaç ay sonra tozunu atmaya başlar artık buranın. Evine hoş geldin küçük adam. Az beklemedik seni burada….

Bora kıdemli tabii. Bütün gün arkadaşıyla fink attı. Bol bol bisiklete bindi. Neredeyse yüzünü görmedik. Söylediğine göre kalecilik yeteneklerini geliştirmiş. Arkadaşı çalıştırmış bunu!??!!

Bayramoğlu’na gidilir de mangal yakılmaz mı? Off hem de nasıl yakılır, yenilir ve hatta yutulur. Bizim kasabın nefis köftelerini bütün bütün yutacaktık neredeyse.

Mangal ateşinde pişmiş kahveyle tamamladığımız gün, koskocaman bir yazın provası gibiydi.
Cesaret edip iyi ki almışız bu evi. Çok güzel bir iş yapmışız, çook!!

6 yorum:

Rahsan Collyer dedi ki...

O en üstteki fotoğraf ne ya öyle??? Çok tatlı görünüyor her zamanki gibi senin meraklı turşucu! Çocuklu ailelerin böyle haftasonları ya da yaz tatillerinde kaçabileceği ekstra bir ev olması çok güzel gerçekten de. Bizim çocukluğumuz da öyle geçti, çok iyi hatırlıyorum karneleri kapar kapmaz yazlığın yolunu tuttuğumuzdaki sevinci, heyecanı. Aylar öncesinden başlardı yazlık planları bizim için. Ah ne güzel günlerdi...

olmadık işler peşinde dedi ki...

Kış bebği olduğu için çok sere serpe gezemedi şimdiye kadar. Ama artık acısını çıkartıyoruz. Yaz gelince tam bir şenlik olacak bize.

Bu evi alırken çok düşündük. Gereksiz yük olur mu, abartmış mı oluruz diye. Ama sonra Bora için iyi olacağına inanıp aldık. Öyle iyi olmuş ki! Bora yaz boyu hayatını yaşıyor sitede. Arkadaşlar, oyunlar, havuz, eğlence... Bize de müthiş değişiklik oluyor. Şimdi bakınca asla lüks değilmiş. Gerekliymiş:))

Senem dedi ki...

OIP merhaba,

Ben de Neva ve Çağan'ı birbirine çok benzetiyorum, hem de taaa başından beri. Sanırım ikisinin de bayağı çekik gözlü olmasının, gür saçlarının ve bizim kızın bir delikanlı havasında olmasının bayağı etkisi var. :)

Evinizde güzel yazlar gecirin. Hem Istanbul'a yakın, hem de Istanbul'dan bambaşka bir yerde olmak çok güzel.

olmadık işler peşinde dedi ki...

Merhaba Senem,
Neva'ya haksızlık etmeyelim. Hokka gibi bir kız o, baktıkça bakası geliyor insanın.

"İstanbul'a yakın ve İstanbul'dan bambaşka" demişsin ya daha üstüne bir şey söylemek tanım aramak boş. Ağzına sağlık :))

Magissa dedi ki...

Geldim ve birikenleri okumaya daldım...
Çağan maşallah "çağmış". Şöyle boydan bir fotoğraf görünce anladım... Uyku hali ise gerçekten iştah açıcı, gıdısını yediğimin poğaçası.

Bu arada Neva-Çağan benzerliği benim de aklıma gelmişti, kız erkek farkı elbette var ama bence de hatları benziyor.

olmadık işler peşinde dedi ki...

Hoşgeldin Magissa.
Çağdı gerçekten:) Nereden buluyorsun bu kadar tatlı lafları bilmem?