Sayfalar

2 Kasım 2009 Pazartesi

Çıplak ayaklı gladyatör

Evet. Ben proje adamıyım! Bana böyle incikli boncuklu işler ver, unut! Ama öyle örgü, nakış değil. Kes yapıştır, katla, boya, öyle işler. Zaten Bora ne zaman böyle bir işi olsa bırakmaz peşimi.

Haftaya okulda “kostümfest” (!) varmış. Evdeki kullanılmış malzemelerle kendi kostümümüzü hazırlayacakmışız, hazır almak, kiralamak yasakmış. Atık materyal olursa çok şahane olurmuş.


Düşündük, araştırdık, gladyatör kostümünde karar kıldık.. Dolapları, kileri karıştırıp seçtik malzemeleri ve haftasonu hiç de fena olmayan bir kostüm hazırladık oğlumla.
Şu malzemelerden:
Karton
Siyah beyzbol şapkası
Siyah elbise kılıfı
Bakır rengi karton poşet
Annenin eski simli bolerosu ve kemeri
Siyah tayt ve t-shirt
Becerilip kullanılamamış bir pantolon askısı
Mobilya ayaklarına takılan keçeler

Boracık çok beğendi. Hafta sonu neredeyse üstünden çıkarmadı. Benim ise çok hoşuma gitti bu iş. Seneye daha iyi bir şeyler hazırlamak lazım.

13 yorum:

Calanon dedi ki...

Super olmus. Muhtesem, cidden. Bir dahaki seneye bizim kiyafetleri de sen hazirla olur mu? :P

olmadık işler peşinde dedi ki...

CALANON,
çok teşekkürler:) sizinkilere de bayıldım ben. cidden keyifli bir aktivite:)

kara kitap dedi ki...

çok güzel olmuş,elinize sağlık.ben böyle konularda çok yeteneksizim.annem terziydi,ama bana hiç el beceresi geçmemiş.biz de kostüm partisi için kovboy şapkası yapmıştık.ama gladyatör çok iddialı olmuş. :))

ipex dedi ki...

blogları okuma alışkanlığı edindiğimden beri anne olmaktan daha bir korkar oldum. ne kadar yeteneklisiniz kardeşim!! sizi düşünüp düşünüp kendimden nefret edeceğim ne biçim anneyim diye :) iyisi mi şimdiden başlayayım ben kostüm çalışmalarına, 10 seneye kadar bir şeyler öğrenirim herhalde :((

nalan dedi ki...

sadece el becerisi olsa iyi, anacım yaratıcılık da lazım yahu :) yoksa böle şeyler çıkamaz ortaya.

olmadık işler peşinde dedi ki...

KARA KİTAP,
ben de bir şekilde çok haşır neşir büyüdüm bu işlerle. ancak ben sabırsız bir tipim. haftalarca uğraşamam bir şeyle. başladım mı o gün bitmeli. o nedenle seviyorum böyle uyduruk işleri:)

ha bir de işime gelene böyle. mesela babamızın bir gömleği var, düğmesi dikilecek, bekliyor haftalardır, ama işime gelmiyor o ayrı...

İPEX,
işe yarar hiç bir şey yok inan. yani kendi adıma:) mecbur olunca insan, neler beceriyori kendi bile inanamıyor inan.

NALAN,
yatıcılık konusunda hakkımı yemiycem. öyle bir yanım var evet. atabilite de diyebiliriz:)

BirBen dedi ki...

İki karton kutu giydirip oip karakterini de düşünebilirdiniz:)

Bora'nın değer verip bunlarla ilgilenmesi güzel birşey.Şimdilerde çocu çocuk hayattan erkenden sıkılmış, hazıra alışmış, "ne gerek var" modunda geziyor.

* YeLiZ * dedi ki...

iste budur ya
Gidip kostumu almakta ne var, onemli olan yapmak.

Eger ben kostum yapmak zorunda kalsam sahsen , cok yetenekli oldugumdan , su bizim sonbaharda dokulen yapraklardan birine lastik gecirir takardim oglusumun pipishine , al sana Adem kostumu der yollardim hahaha

Sahane olmus valla , tebrikler

olmadık işler peşinde dedi ki...

BİRBEN,
İyi fikir, OİP kostümünü kendime dikeyim ben:) Çocuklarla ilgili tespitin öyle doğru ki... Bora'da da var öyle haller. Çok sinir oluyorum. Tamam şartlar, çağ falan çok ilerledi de aslında birazda biz yapıyoruz onları böyle :(

YELİZ,
Sağol:) Ama bence sen kabaklı bir kostüm de yapabilirsin:)

NzN dedi ki...

Tebrik ederim!!
walla harika görünüyor.Benim yeğenimin de böyle bir komstüm partisi tadında bir yılbaşı partisi oldu ama onların okulunda da böyle bir yaklaşım olmadı.Herkes gitti kiraladı , satın aldı vs...

Biz de bizimkini kovboy yaptık, bizim fularlardan bir tane ohh bir de şapka, git bi de pantolon al tamammm diyerek işin içinden çıktık.

Burdaki beceri ve yaratıcılık harika! ben de dikiş makinesi kullanmayı öğrenmek, dikmek,biçmek istiyorum ....

Harika! :)

olmadık işler peşinde dedi ki...

NZN,
Bende mükemmeliyetçilik gibi kötü bir hastalık var, bir de tırmalama huyu. İkisi bir araya gelince uğraşır da uğraşırım oldurmak için konu her ne ise. Bu da öyle oldu:)

Adsız dedi ki...

ben animasyon terzisiyim bence çok yaratıcı olmuş tebrikler...

olmadık işler peşinde dedi ki...

:)) gerçekten mi?!! ha ha çok sevindim :D)) teşekkürler sevgiler