Sayfalar

11 Kasım 2009 Çarşamba

kutu kutu pense


11 yorum:

kara kitap dedi ki...

bende de :))) kutularım için ayrı bir oda lütfen.

Kedili Cadı dedi ki...

Hah, annem gibi :)))

Ben de farkettim ki bir takim tekene kutularim olmus, degisik seylerin kutulari. Cikolata, kahve fincani, cay, kurabiye kutusu filan. Iclerinde birseyler saklamak icin ideal. Bir de 15 sene sonra mutfakta icinde kurabiye filan saklarken cocuklar "anne ben bu kutuyu cok seviyorum, gencliginden mi kalma" diyecekler gibi geliyor, seviniyorum deli deli yatirim yaptim diye.

Kağıttan Gemiler dedi ki...

Bende de var. :)) tek değilsin.

NzN dedi ki...

Benim ayakkabı kutularını koyacak yerim kalmadı artık evde! Allahtan kozmetik vs gibi kutulara da zaafım yok da henüz evime sığabiliyorum ...

olmadık işler peşinde dedi ki...

Ohh yalnız değilmişim bari:))

Sorsanız "e peki OİP, n'apıyorsun bu kutularla?" diye, doğru düzgün bir cevabım da yok hani... Dolaplarda, çekmecelerde, ofiste birikiyorlar sessizce. Arada bir Boracım istiyor "okulda şuna kutu lazım, sen de vardır" diye ona veriyorum o kadar:)

Bunları kaplayıp, süsleyip bir işler yapabilirim aslında! du bakalım....

olmadık işler peşinde dedi ki...

KEDİLİ CADICIM,
Çok doğru hesaplar peşindesin söyliim. Çocuklar anne-baba (özellikle de anne) geçmişine, anılarına çok meraklı oluyorlar. Defalarca anlattığım anılarım var Bora'ya. Hatta bunların bazılarını kendisi de deniyor, benimsiyor, yaşatıyor.. O nedenle kesin bayılacak benim gelin (!) bu kutulara:)

Kedili Cadı dedi ki...

:))

(Ayakkabı kutusu gibi karton kutuların sağlamlarından da 3-4 tane sakladım, onları güzel desenli kağıtlarla kaplamak istiyorum. Hatta Rus gazetesi bulsam, onunla kaplamak istiyorum.

olmadık işler peşinde dedi ki...

Rus gazetesi nasılmış ki? :)
Sen böyle yazınca benim de aklıma Asterix'le kaplamak geldi:)

Ancaak, teneke ya da karton kutunun üzerine bunları sıvamak için ne tür bir yapıştırıcı gerekir bilemedim şimdi. Matbaacı bir arkadaşım var ona sormalı. Ya da varsa bilen yazsın lütfen.

Kedili Cadı dedi ki...

Rus gazetesi nasılmış bilmiyorum; ben Kiril alfabesini sevdiğimden öyle istedim sadece.

Kağıt tutkalı var, şeffaf. Onunla yapışır. Süngerle sürülüyor, duvar kağıdı kaplar gibi ıslata ıslata. Ve ben bunu nerden bildiğimi bilmiyorum, yazarken onu farkettim.

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

ben de tam tersi aldığım anda ambalajını açar, kutuyu çöpe atarım ve hiç anlamam her şeyi biriktiren kadın zihninde olup bitenleri. ne çok toplayıcı varmış meğer

olmadık işler peşinde dedi ki...

HÜLYAA!!!
Yazık, nasıl kıyarsın onlara. Ben de seni hiç anlamıyorum:) Atılır mı hiç. Bişi yapılır onlardan ;)