Sayfalar

26 Ocak 2010 Salı

Karla mücadele OİP'i

Kar yağsın...
Kardan adam yapalım, burnuna havuç takalım.
Camdan kar izleyip şarap hüpletelim.
Basılmamış karlara girip gorç gorç yürüyelim..


Bunların hepsi palavra, gereksiz romantizm arkadaşlar. İstanbul’un göbeğinde yaşıyoruz, haldır haldır işe gidip geliyoruz bu havada. Beline kadar ıslanan insanlar, buzda kayıp düşen bi amca gördüm içim cız etti mesela. Bahçedeki köpekciklerim donmuş. Hele birisinin memeleri süt dolu. Yavrularını saklıyor. Kim bilir ne halde o bebecikler.

Dün akşam işten erken çıktım. Sözüm ona kar bastırmadan eve gideceğim. Eve yakın bir ara sokakta kalıverdim. Gözüm yemedi benim lastiklerle oradan inmeyi. Neyse ki yakında bir lastikçi vardı , zincir taktırdım onlara.

Sabah zincirli mincirli rahatça tırmanıverdim Ümraniye’min rampalarını. Ana yola çıktığımda işin rengi değişti. Başkanınımız vermiş solüsyonu vermiş tuzu ana caddelere, çevre yollarına, sel olup akmış kar suları. Niyetim işe kadar idare edip burada bir şoför arkadaşa gazlamaktı zincir işini. Gel gör ki araba gidemiyor... Zincir arabanın tüm duyularını yok ediyor. Taka tuka ede ede, kıyıdan kıyıdan, gişelere kadar geldim. Baktım olacak gibi değil, sağa çektim ve girişip söktüm zinciri. Siyah kabanım, çizmelerim ve eldivenlerim çamur içinde kaldı anında. Arabanın içi de battı, leş gibi oldu..


Ofise geldim, yıkanıp paklanayım diye, sular donmuş bu sefer... (evet bahçe içinde müstakil bir villada çalışıyorum. kıskananları görür gibi oluyorum. keh keh!) Öff nefret ettim kardan, çamurdan falan.

Allahtan Magissa yazmış yine güldürükçü gibi şeyler de kendime geldim..
Şehirde kar romantizmi olmuyor arkadaşlar. Not edin bir yere, boşa heveslenmesin bünyeler.

Gönlümden koptu. Size bir parça hediye edeyim dedim:
Hunterville - Definition Part 2 feat. Lenfant Sadece 10 download hakkı var ona göre. Yetişen indirir!!!

6 yorum:

beste dedi ki...

Bende anneme sokak kedilerini sordum, kar en azili insani bile dize getirmis herkes yemek veriyor dedi annem. Kesinlikle sehirde kar eziyet calismak zorunda olanlara ama cocuklara bayram:)

nalan dedi ki...

böyle kar yağınca sepetler de hemen dökülüyor. ben sabah ofise geldim cengaver gibi. ama benden iki sokak ötede otran bir arkadaş var, karamürsel sepeti olduğu çıktı ortaya. " onun oturduğu yerden ulaşım felaketmiş " puhahahaha, ben komandoyum çünkü :)

olmadık işler peşinde dedi ki...

BESTE,
Çocuklara her gün bayram. Kar ise tam bir şenlik gerçekten de! :D

NALAN,
Kar fırsatçıları her yerde var canım. Bizde de biri var, kar yağdımı ya hastadır ya başka bişi. Gelemez olur. Valla bende genel tatil olmadığı sürece gelenlerdenim.

k.i.s.d. dedi ki...

Çalışmayınca epey romantik oluyo kar valla :) Kıskandırmak gibi olmasın ama oğluş uyuyunca sıcak bir içecek ve cam önü süferdi hehehe

Mimlendiniz bu arada hehehe

* YeLiZ * dedi ki...

:( amcaya cok uzuldum.
O karda otobuse kosmak zorunda olanlar , evini isitamayanlar , ayaginda botu olmayanlar ,sokakta donan hayvanciklar ... :(

Iste boyle seyler duyup/gordugumde o kadar cok uzuluyorum ki ve hep neden diyorum , neden neden!!!!!!

Gunlerce kar yagdi , iki karis kar oldu yollar hic kapanmadi , trafik aksamadi .Bizim sokak aralarina kadar aninda tuzlayip , aciliyorlar yollari.Sokakta donan kedi,kopek yok.

Ister istemez kiyasliyor insan ve uzuluyor neden benim ulkemde hayat cok daha zor !

Ise giderken o kadar cok aglamisligim vardir ki direksiyon basinda;yagmurda kosan amcalari , donarak otobus bekleyenleri gordukce ...

Haklisin OIP Turkiyeye cok kar yagmasin , hava cok sogumasin.
Allah biz yagisli, iliman bir ilklim nasip etsin (gene Allaha kaldi isimiz )
baska turlu cikilamaz isin icinden !

olmadık işler peşinde dedi ki...

KİSD
O dediğini bir kaç günlüğüne yapıcam desem;) hem de hemen yarın başlıycam yapmaya desem;D

YELİZ,
Belediye Başkanımızın şov amacıyla fırıldak gibi dolaştığı ve görevi olduğu halde marifetmiş gibi ekranımızı kanal kanal parsellediği ana yollar açıktı burada. Ara yollar hatta bazı caddeler berbat durumdaydı. Kaldırımlarda bir karış kar ve buz. yaya nerede yürüsün??
Neyse ki güneş çıktı eridi hepsi..

İşimiz güneşe, dualara kalmış bizim.