Sayfalar

11 Ocak 2010 Pazartesi

Şehir bana emanet

Ne zamandır yazmıyorum Seyir Defteri'me. Baktım cep telefonunda bir sürü şehir komedisi birikmiş. (bunları çekicem diye debelenirken, kaza yapmam inşallah)

Ümraniye Postası ile başlayalım.
Şu aşağıdaki fotoğraf, Ümraniye Belediyesi'nin Domuz Gribi hakkında halkımızı bilgilendirmek amacıyla hazırlattığı ve güzide ilçemizi donattığı bilboardlardan birine ait. Gördüğünüz gibi "domuzdu, gripti, aşıda domuz kanı var olmayızdı, adını değiştirelimdi" gibi endişeler bize sökmez. DOMUZ GRİBİ / H1N1 bizzat domuz silüeti ile sunuluyor halkımıza. İletişimde sınır tanımıyor belediyemiz, ezber bozuyor.


Bu da uyanık bir Ümraniye'li emlakçı dostumuzun afişi. Bir yerlerden tanıdık geliyor mu? Evet, çakma Re.max afişi yapmış kendisine. Baskı da bir berbat bir çamur ki sormayın.


İşte yol kenarından şifalı ot toplayan teyzeler. Vakt-i zamanında yazmıştım, okuyanlar hatırlar.
Tam bir şehir efsanesidir bu kadınlar. Yol kenarında bir yeşillik gördüler mi anında beliriverirler. Başka işleri yoktur, sabahtan akşama didiklerler o otları. Torbalar dolusu şifalı gibi şeyler toplar evlerine taşırlar. Gittim baktım bişi bulamadım ben. (tam belirme anlarına denk geldim, o etraflarındaki uhrevi ışık ondan)


Bunu da bir alışveriş merkezinin otoparkında çektim. İç mimarı M. Ali Er.bil sanırsam?!? Şaka mısınız allasen?

6 yorum:

Hülya'nın Tuna'sı dedi ki...

Mardin diyince aklıma geldi. mardinde MNC sineması vardır. . sordum açılımını. cevap şu: Mardin Niye Canlanmasın..

olmadık işler peşinde dedi ki...

Hadi canım??!!? Şaka gibi:D

Ashley dedi ki...

:) Şaka gibi gerçekten, Koyunlaru üst geçitten geçirip kendi asfalttan geçen adam vardı bi ara heryerde ,sonra şey cıktı 10 tane su damacanası bi motorskletin üstüne bağlanmış ve sürücüde yatarak kullanıyordu :)))) Yurdum insanı ,Allah hepimize akıl versin

olmadık işler peşinde dedi ki...

ASHLEY,
Say say bitmez. Bunlar sadece denk getirip çekebildiklerim, daha neler görüyorum anlatsam inanmaz kimse:)

Ashley dedi ki...

Anlaşıldı , sizde annem gibisiniz demek .Kendisi Öğretmen yurtdışında doğdu büyüdü 3 dili var bu yıllarda iyce hassaslaştı. Ne öğrenciler eğitiliyor nede ülke düzeliyor bu ne biçim iş diye konusurlar hep arkadasları ile.Çok üzücü değilmi ? Hadi şu komik görüntüleri geç;bu yollardaki kanalizasyon cukurları ne yahu ? Kazmıslar öyle bırakmıslar teker içine girdimi yandın :S Arabayı alalı 6 ay oldu ama 3 yıllık araba gibi görünüyor.En komiğide : geçengünü yeni yaptıkları yolunda kanalizasyon kapaklarını 10 cm,abartmıyorum 10 cm yukarda yapmıslar ve bu kaçıncı kaza bilmiyorum:( Öfffffff sabah sabah neyse
Kolay gelsin düzelmeeeeez düzelmiyyyceeez ! Millet kara deliğin sırrını çözedursun biz yan komşunun evine kim girmiş,evlilik programında nolmuş ? öfffffffffffffffffffff kapadım gitti konuyu. 6 ay sonra gidiyorum burdan kurtuluyorum bu düzensizlikten ..Çok isterdim kalıp bişiler yapayım ama malesef 3 dili olan annem bile istediği yerlerde değil ve eziliyor ve 1.... maaş alıyorsa yazık derim..Tepem attı yine yaa

olmadık işler peşinde dedi ki...

İnşallah bizim kuşak ve sizin gibi iyi yetişmiş gençler değiştirecek bazı şeyleri... Ben umutsuz değilim yani:) Eğitimsizlikten bunların pek çoğu. Kaba kaba, uyduruk herşey malesef.

Anneni örnek vermişsin ya, ben hep söylerim iyi eğitim falan bir yere kadar, insan da bi o kadar da şans olmalı diye.. Ne dandik insanlar ne işlerde ne maaşlar alıyor, görsen şaşarsın. O nedenle annene bol şans diliyorum.
Sevgiler