Sayfalar

6 Haziran 2011 Pazartesi

Bir Kelime Bir İşlem

Geçen hafta bakıcı teyzemiz kucağında bu çirkin cüceyle geldi eve. Bir görseniz çok cilveli çok oyuncu birşey. Üç gün boyunca Çağan önde bu peşinde koş babam koş durmadılar.

Hayvancağıza daha fazla eziyet olmasın diye hafta sonu götürüp bırakmak için ördekli bir park aramaya başladım. Nice sonra, Senem'in bir postunda gördüğüm Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB) geldi aklıma. Sordum, bebek ördeklere özel bölüm bile varmış, şahane!

Sözleştik gittik beraber.
Çağan ve Neva ördek ellerken:) (Neva ördeği himayesine alıyor, tam o sırada Çağan sorti yapıp, ördeği kaba kuvvetle Neva'dan almaya çalışıyor, falan filan.....)

Neyse ki ördeğimiz fotoğrafta görülen kafesli bölümde kanatlı dostlarıyla elleşmesiz bir hayata merhaba dedi... Bizim lokumlar ise çoktan onu unutup, göletteki neşeli hayata kaptırdılar kendilerini.

***
Çağan akşam evde babasına, ördeğin evine gittiğini, anne-baba ve dedesiyle buluştuğunu anlattı. Bu noktada evladımı çok takdir ettiğimi söylemeliyim. Bir Kelime Bir İşlem tadında, her haltı anlatıyor ya bu çocuk helal olsun.

***
NGBB tam bir cennet. İstanbul'da yanıbaşımızda konuşlanmış böylesine güzel bir yeri nasıl da keşfetmemişiz hayret....

6 yorum:

stickman dedi ki...

şu sarı yerleri de siyah olsa, ayakları ve ağzı da turuncu olsa tam daffy duck. bunların şu sapsarı olanları büyümeyecek olsa, hep öyle küçük kalsalar evde bakarım ben. bi leğen koyarım orda yüzer. not: bunlar çok deli marul yiyolar.

Ayşe dedi ki...

Cagan kocaman olmus gormeyeli! Ordek cok sevimliymis, bu sene bizim kampus ordekleri yumurta birakmadi mi ne, gecen seneki gibi yavrular yok bu sene. :(

Burcu Çalışkan dedi ki...

ye o minnakları ye :))

Kon-Tiki (Ashley) dedi ki...

Caaan guzum nerde boğumların ama ya :( Ufff sen hep bebek kalsaydın büyümüşsün tatlım ama olsun büyüdüğnü görmekte güzel jimjime seni :D

ottoluk dedi ki...

ben av köpekiyim ama seviyorum kanatli arkaaaslari, ona güzel bir yer buldugunuz icin tesekkür ederim kanatli hayvan arkaaaslarim adina

Sittirella dedi ki...

Bir kelime, bir işlem... nerden aklına geldi bu OİP'im? Hala devam ediyor mu?:)))
Çirkin cüce süpermiş ama... tam mıncırmalık!
Hepsi ayrı lokum bu karelerdeki minnakların:)
Kocakafanın neşesine de diyecek yok, maşallah, nazar değmesin :)

( O ilk karedeki gitar ve bacakların sahibi de abikutukafa sanırım :) )