Sayfalar

15 Temmuz 2011 Cuma

Anne canavarı

Selam bebeyim, ben "anne canavarı".
Bazı kadınların içine kaçıyorum ve biliyor musun, tozu dumana katıyorum.

Genelde oyun parklarında, günlerde, kadınların bol olduğu ortamlarda takılırım. Oldukça kibirli ve acımasızım. Ruhunu ele geçirdiğim anneleri, acımasız birer iğneleme makinesine çeviririm. Başkalarının çocuklarını eleştirip, kendi çocuklarını övmek için her türlü numarayı yaptırırım onlara.

Karşıdaki anneleri ağlayacak noktaya getirene kadar konuşturabilirim ruhunu ele geçirdiklerimi. Peki tamam, ağlamasalar bile sonsuz umutsuz ve mutsuz kılabilirim karşıdakini. Çocuklarını aptal, kendisini yetersiz hissettirip, ölesiye üzebilirim.

Anneliği sidik yarışına dönüştürebilirim. Doğumdan girip, beslenme ve kilodan çıkabilirim. Uyku ve tuvalet eğitimi, hatta konuşma yeteneği üzerinden prim yapabilirim. Canını okurum karşıdaki annenin, hallaç pamuğu gibi atarım.

Ayarın allahını verdirtirim çevredekilere. Enn mükemmel, ennn pürüzsüz anne kılarım partnerimi. Kraliçe anne yaparım onu, taht yaparım, taç takarım, kuş kondurup ayağını yerden keserim, bandıra bandıra yerim.

Biliyor musun bebeyim, bazen ben bile korkuyorum kendimden...
Şşşşh baksana, az gelsene yanıma.
Seninki kaç yaşında?... Azıcık zayıf mı ne?

12 yorum:

LaTiFe dedi ki...

Anne canavarı bi git yaa. Umarım benim içime kaçmazsın. Bıktım senden. Bi de senin kankan var, anne olmayanların da içine kaçıyor, adını bilmiyorum. Mesela bugün denize soktuğum oğlumla benim yanıma gelip "su çok soğuk, hasta edeceksiniz çocuğu" diyen amcanın içine kaçmıştı. İkiniz şöyle sakin bi yerlere gitseniz nasıl olur?

Delibu! dedi ki...

Cuk oturmuş vallah, :) var hakikaten öyle birşey heralde.
Hoşça kalasınız.

Anne Café dedi ki...

çok iyiydi:)

anne kaleminden dedi ki...

tespit yerinde, anlatım şahane :))

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

SÜPER :D

Gulcin dedi ki...

resimden gercekten korktum!
bir de anne olmayanlari asagilarim, kadin bile saymam, oyle bir tepeden bakarim ki onlara ezerim gecerim de diyor galiba :)
sevmiyorum onu hic...

kara kitap dedi ki...

bugünlerde çevrende böyle anne canavarları mı var yoksa :)) tespit insanı oipim. her çocuk başlı başına bir dünya,hepsi farklı.sinir olurum böyle kıyaslamalara.

Adsız dedi ki...

Gezdiğim bloglarda anneler hep çocuklarını övüyor :)) gittiğim yerlerde yazlıkta kışlıkta yurtdışında da anneler hep cocuklarını övüyor karşısındakini hor görüyor salak saçma bilmişlik taslama modlarına giriyor,heryerde var böyle insanlar.İyki hiç öyle olan bi annem olmadı,ama ananemin içine bazen canavar kaçabiliyor(du). Zaten biliyormusun Oip,şu sosyal ağlar bloglar feysler filanda çıktığndan beri millet iyice azıttı bu olayı.Günde 2 posta annelik ,cocuklar cocuklu yasam adına yazı yazan bloggerlr göryorum beynim uyuşuyor sayıp çıkıyorum.Bu ne böyle ya .,,
Ashley

Adsız dedi ki...

Ben çocukken biraz zayıf bi çocuktum.Düzenli beslenirdim,annem çok dikkat ederdi ama sanırım biraz hiperaktiflikten biraz da genetik olarak cılızdım işte:)canavar anneler gelir anneme bu çocuk niye zayıf,niye böle,yedirmiyo musun falan tipi saçma sapan egolarını tatmin edici şeyler söylerlerdi benim zavallı annecim de bi üzülürdü ki:( sonradan düzeldim tabi orta okula gelince annem de rahat etti:)Düşününce ne kadar ayıp,biz şişmana şişman zayıfa zayıf denmez mantığıyla büyüyoruz o annelerin çocukları da büyüyünce canavar arkadaş,canavar anne oluyorlar bence.

anneyazar dedi ki...

:))

Yelish dedi ki...

Bazen Turkiyeye gelesim kaciyor.O canvardan her yerde var belki ama bizimkiler herkesi solda sifirda birakir gibi ...
yzik ya,cok yazik

OiP dedi ki...

anneliğini bloglardaki yazılarla, bu tip konuşanların yorumlarıyla ölçüp, kendine eziyet edenlerin vay haline :((

bu aralar çevremde iki tane var bunlardan ama kimin umrunda. sağlık olsun da gerisi faso ve de fiso diyorum ...