Sayfalar

1 Aralık 2011 Perşembe

Sen adam olmazsın pide surat

Yatakta yüzüstü yatmış, bedenimi yerçekimine emanet etmişken, bir an yastıkta yamulmuş duran suratımı düşündüm. Az önce sürdüğüm türlü kremlerle, gençlik vaadederek avutup pöhpöhlediğim cildi, şimdi böyle bir pide gibi yamyassı yapmam hiç adil değildi. Hem zaten güzellikle ilgili ezberlenmiş yazılar yazan gazete ve kadın dergileri de aynı şeyi söylemiyor muydu: "Erken kırışmak istemiyorsanız, sırtüstü yatın"

Böyle yüzüstü yatarak kendime ne tür bir kötülük yapıyordum ben Allahaşkına?! Umarım mutluydum. Hem yüzüm hem gögüs dekoltem(!) erken buruşacaktı. Gittikçe ağırlaşan göz kapaklarımı bir anda dehşetle açarak, korkuyla sırt üstü döndüm. Bunu kendime yapamazdım.

Pideleşen suratımı ellerimle yokladım. Kremler yerindeydi. Acaba şu an cildim üzerinde ne gibi etkiler yapıyorlardı? Bir takım etken maddeler cildimin doğal ışıltısını geri kazandırırken bir diğeri bağ dokuları güçlendirmek için dokulara bağırıp çağırıyordu "çalışın durmak yok". Bir grup etken diğerleriyle helalleşip yola çıktı: serbest radikallerle savaşmaya gidiyorlardı. İşleri zordu. Bu sürdüğüm gece kremiydi ve sabaha kadar ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü gözle görünür bir şekilde azaltmaya yemin etmişlerdi.

Onlar böyle mücadele ederken, benim yüzüstü yatarak, cidimi pile pile edip, dikiş desenleri ile yol yol etmem hayvanlıktı.

Yanağımdaki etkenlere pıt pıt vurarak, "haydi bakalım siz işinize bakın, beni merak etmeyin, sırtüstü yatıcam, sizde çok geçe kalmayın" diyerek sırtüstü yattım.


 ***

Sabah aynada yüzümdeki derin yastık izine bakıp, "sen adam olmazsın pide surat, erken kırışacaksın anladın mı, erken!" diye içimden kendime bi ton fırça atarken, etkenlerin ağlamaklı sesini duyar gibi oldum: "ne yaptın abi bütün gece yine yüzüstü yattın yine"

9 yorum:

ChunLi Beauty dedi ki...

hahahah süper :) bende hic sırtüstü yatamam illa yan kıvrılırım :) neyse artık yapacak birşey yok kaderimize razı olacağız :)

anne kaleminden dedi ki...

hiç duymamıştım bunu ben de yüzüstü yatarım tüm gece kremlerim heba oluyo benim de :))

NzN dedi ki...

haydaaa bunu da ilk defa duyuyorum hayatımda. yüzüstü yatarsak kırışırmışız demek ha? vay bee daha neler duyacam bakalım şu hayatta.
allahtann yüzüstü yatamam ama sırtüstü de yatamam :)
bu durumda genelde sola dönerek yan yattığımı göz önünde bulundurarak şu sonuca varıyorum:
sol tarafım kırışıklardan sarkarken sağ tarafım dipçik gibi kalacak :)
ben de hep sağ profilden poz vereceğim !!

firdevs dedi ki...

sirt ustu yatinca horlarim ben . eminim kocam horlayan bir karisi olacagina erken burusmus halime razi olur :)))))

evimin dekoratörü dedi ki...

OİP cim, annem televizyonda izlemiş, bir bayan anlatmış, sırt üstü yatmaya alışmak adına geceleri kafasının sağ ve soluna koca bigudileri takıyormuş, ne zaman donmek istese uyanıyormuş. Acaba öyle mi yapsak, bir süre sonra alışıp sırtüstü yatarız herhalde. Aman Allahım Çin işkencesi.

ilknur malcı dedi ki...

bende şöyle bir durum oluyor.hep yan yatarak uykuya dalarım ancak uyandığımda, hep kendimi sırt ustu bulurum.

düzenli gece kremi kullanan hanımlar bilin ki size hayranım

Imge dedi ki...

:))) valla ben de erken kırışacağım demek ki.. hastanede falan sırt üstü yatmam gerekmedikçe yüz üstünden başka pozisyonda asla yatamam!! neyse bakalım, kırışınca da blog aleminden botoks, enjeksiyon, vitamin iğnesi tüyoları falan alırız artık..:)

Deli Anne dedi ki...

Ben değil kırışıklık, yüzün tersine döner deseler de (maazallah) sırtüstü yatmam şuurlu isem tabi.. çok korkarım karabasandan felan.. öyle yatınca olurmuş ya, aman diyeiym:)

OiP dedi ki...

Chunli Beauty
Anne Kaleminden
bittik biz bittik:))

NzN,
hahaha:) çözüm çok pratik olmuş, tam sana yakışan cingöz bir yorum:))

Firdevs
ay bence de. çok yorgun olunca ben de horluyormuşum :))

Evimin Dekoratörü
kessen uyuyamam. ayy bu kadınlar deli valla :o

İlknur,
şanslısın demek sen bizim gibi erken kırışmayacaksın:)

İmge,
ay çok fena onlar, hayatta yapmam

Deli Anne,
ay Allah iyiliğini vermesin, karabasan nerden geldi aklına. var mıdır hakkaten??