Sayfalar

10 Nisan 2012 Salı

Günün hislenmesi

Ne zaman bitecek hayatla ilgili bu çok bilmiş hesap kitaplarımız acaba?
Hay huyun peşinde koşmalar, her şeyi yönetiyorum sanıp, zamanın elinde oyuncak olmalar?

Gelecek hakkında ne zaman konuşulsa "işten güçten el ayak çekince, renkli dünyama, masama gömülür sadece çizer boyarım" diye atıp tutuyorum. Garantisi vardı sanki...

Bir haftadır sağ dirseğimde bir uyuşukluk var. Gece uyandığımda kolumu hissetmeyecek kadar uyuşmuş oluyor. Diğer elimle tutup kaldırmasam hareket ettiremiyorum. Annem geliyor aklıma. Sağ kolunu felçten dolayı kullanamıyor. "Böyle hissediyor demek" diye düşüp içleniyorum. Sonra korkuyorum: "ya ben de bir gün gelir felç olur ve sağ elimi kullanamazsam, hayallerim ne olacak?" diye dertleniyorum.

Kaybetmek ne kadar kolay... Önemli olan cesaretle hayallere tutunabilmek sanırım. Geç olmadan, korkmadan...

* * *

Kahve arasında bu yazıyı okuyup, günüme ortak olanlara gelsin -kıps- ;))

7 yorum:

Nihan dedi ki...

o ağrı ve uyuşma bende de var,,hem de yıllardır...boşver,,hayallerini şimdi gerçekleştirmeye başla...ileriye bırakmaya gerek yok...canını da sıkma,,tamam mı...

Sittirella dedi ki...

Uzak uzak yılların planını yapmamalı, o günü en güzel, en mutlu şekilde değerlendirip, mutlu-mesut yastığa baş koymalı.
Değil mi ama OİP'im? :)

Kıps kıps ;)

Benden Bizden dedi ki...

Oyy kıyamam sana. İyi düşün iyi olsun. Sen ŞİMDİ git hayallerinin peşinden. Bence gidiyorsun da!

Hayaller Atolyesi dedi ki...

:) o uyuşmalar bende de vardı en sonunda ağrıya dönüştü doktora gittim ve kurtuldum "tendon sıkışması" küçük bir amaliyatla hallettiler. Bu arada bloğun virüs gibi asıl ben buna çare bulabilecekmiyim :) her boşlukta bakıyorum acaba yeni birşey varmı diye :) Geçmiş olsun

Leylak Dalı dedi ki...

Stres, üzüntü, yorgunluk...
Bunların geri dönüşü o koldaki uyuşukluk. Az şey yaşamadım OİP'cim. Bak bahar geliyor çiçek böcük falan, ruhlara iyi gelir. Emekliliği falan bekleme hem şimdiden gönlünün dilediğini yapmaya çalış.
Sevirem seni en güzel kutukafaların aneyi:))

Tankut Yıldız dedi ki...

Tez vakitte geçmesini temenni ederim, bence güzel çizimlerin nazarı çıkıyor olabilir böyle hafif durumlarla, kafayı takmamak en güzeli! =)

Hamiş: Bu arada bu şarkıya da bayılırım. Şöyle güzel bir yanı var ki naçizane paylaşmak istedim: Şarkı, suda geçmişini bulduğunu anlatan bir Frida Kahlo tablosuyla aynı isme sahip. Öte yandan "Pockets full of stones" dizesinde, ceplerini taşlarla doldurup intihar eden Virginia Woolf'a yapılan bir gönderme büyük ihtimalle. Böylece suyun kendisine ne verdiğini soran Florence'e cevap olarak Frida mazi, Woolf ise ölüm diyor. Resim, edebiyat ve müziğin bir şekilde araya gelmiş olması çok hoşuma giden bir nüans =)

Elmoş dedi ki...

Aynı şikayet bende de vardı. Geçen sene uyuşma dirsekten serçe parmaklara ve orada elimin dışına yayılmaya başlayınca doktora gittim. Bilgisayardan olduğunu söyledi, egzersiz listesi verdi, klavyenin altına bilekleri yüksekte tutmak için yastık önerdi, vs. Şu an dediklerini yaptığım için galiba, bir şikayetim kalmadı. Hiç canını sıkma, 21. yüzyıl hastalığı diyorlar bu tip bilgisayar başı hastalıklarına. Laptop kullanmak durumu iyice beter ediyor.